Eestis kodu omamine on suur asi. See on paljude jaoks rõõmuga täidetud hetk. Kuid nagu iga suure otsuse puhul, on ka siin asju, mida koduomanikud oleksid soovinud eelnevalt teada. Kinnisvaramaailmas vaatame, mida koduomanikud sageli kahetsevad, ja anname lihtsaid teadmisi, et oma koduostu teekonnast maksimumi võtta.
-
Unustatud kulud
Mõned koduomanikud kahetsevad, et nad ei pane tähele kõiki kulusid, mis kaasnevad kodu omamisega. Lisaks kinnisvara ostmise põnevusele on olemas ka varjatud kulud, nagu kinnisvaramaksud, hooldustasud, ja need võivad teid üllatada.
Enne koduomanikuks saamist võtke hetkeks aega, et loetleda kõik võimalikud kulud. Ärge unustage ka jooksvaid kulusid. See võib teid säästa stressist, muutes teie kinnisvarareisi palju sujuvamaks.
2. Tulevaste investeeringute tähelepanuta jätmine
Eelmisest punktist tulenevalt võib tulevaste vajaduste, näiteks suuremate uuenduste või renoveerimiste planeerimise unustamine tuua kaasa ootamatu finantsstressi. Kujutage ette, et küttesüsteem laguneb talvel või vananenud elektrijuhtmestik põhjustab probleeme kaasaegsete seadmetega.
Et sellest eemale hoida, võtke omaks tulevikku suunatud mõtteviis. Kaaluge võimalikke pikaajalisi vajadusi ja pange raha kõrvale. Seda tehes tagate oma kodu jätkusuutlikkuse.
Lisaks suurendate oma investeeringu väärtust, kui teete neid parandusi. Pea meeles, et kodu ostmisel mõtle praegusest kaugemale ja arvesta, millist väärtust see võib pakkuda aastate jooksul.
3. Ostueelse kontrolli vahelejätmine
Ostueelse kontrolli vahelejätmisega võite jätta tähelepanuta varjatud probleemid, mis võivad hiljem kulukaks probleemiks muutuda. Enne kohustuse võtmist on oluline mõista kinnisvara seisukorda. See on oluline ka eelmise punkti jaoks… et saada parem ülevaade oma kodu tulevikupotentsiaalist.
Selle vältimiseks tuleb kindlasti korraldada põhjalik kodukontroll. Mõelge sellest kui oma uue kodu tervisekontrollist. Professionaalne inspektor võib avastada võimalikud probleemid, mis annab teile meelerahu ja võimaluse pidada läbirääkimisi hinna üle.
Laske teha ülevaatus ja kasutage seda, mida leiate, et enne müüki läbirääkimisi pidada. Selle stsenaariumi puhul peate katma kõik ostueelse kontrolliga seotud kulud.
Kodukontrolli vahelejätmine võib olla kasulik, kuid kui te otsustate seda mitte teha, on teil siiski veel võimalusi. Sellisel juhul ostaksite kinnisvara ilma ülevaatuseta ja kui ilmnevad varjatud puudused, kasutage “varjatud puuduste klauslit”, et taotleda müüjalt hüvitist (eriti kui te plaanite niikuinii ümberehitustöid teha).
4.Ostuotsusega kiirustamine
See on nagu lemmikroa valimine ilma kogu menüüd kontrollimata – võite jätta midagi paremat vahele.
Kui te kiirustate, ei pruugi te täielikult mõista, mida te soovite või vajate kodust. See võib hiljem põhjustada rahulolematust, kui mõistate, et teie valik ei olnud nii läbimõeldud, kui oleks võinud olla.
Et seda vältida, võtke aega, et teha valik, millega olete pikemas perspektiivis rahul! Uurige erinevaid võimalusi, teadke, mida soovite, ja ärge kartke küsida küsimusi. Veelgi olulisem on, et ärge unustage kasutada oma kinnisvaramaaklerit – ta saab teid juhendada, muutes kogu protsessi sujuvamaks. Kannatlikkuse ja hea planeerimisega võite leida kodu, mis vastab kõigile nõuetele.
5. Naabruskonna mitte tundmine
Koduomanikud kipuvad keskenduma majale ja unustavad naabruskonna.
Naabruskonna mittearvestamine tähendab, et võite sattuda kohta, mis ei sobi teie elustiili või isiklike eelistustega. Oluline on arvestada turvalisust, mugavusi (kauplused, bussiliinid) ja piirkonna üldist atmosfääri.
Et seda kahetsust vältida, uurige enne otsustamist naabruskonda. Käige jalutamas, vestle võimalike naabritega ja tundke ümbrust. Nii et lisage kindlasti naabruskond oma kontrollnimekirja – see on teie ideaalse kodu leidmise põhikomponent!
6. Üksinda tegutsemine: ostmine ilma professionaalse abita
Kodu ostmisel ilma asjatundliku juhendamiseta võite jätta tähelepanuta olulisi üksikasju või teha teadmatuid otsuseid. See on nagu purjetamine ilma kaptenita; võite küll kohale jõuda, kuid teekond võib olla täis ebakindlust.
Selle vältimiseks tehke koostööd kinnisvaramaakleriga. Nad juhatavad teid läbi eluasemeturu väljakutsete. Kogenud maakler võib anda väärtuslikke teadmisi, pidada teie nimel läbirääkimisi ja tagada, et teete kogu protsessi jooksul häid otsuseid.
Nii vähendate riske ja suurendate eduka ostu tõenäosust. Pidage meeles, et oskuslik kinnisvaraspetsialist aitab teil teha ühe elu tähtsaima investeeringu.
Kui sulle meeldis see artikkel, siis on kasulik ka see“Üllatav viis, kuidas lemmikloomad mõjutavad kinnisvaraotsuseid Eestis“.
Kas olete valmis tegema kindlaid otsuseid oma kodu ostmisel? Tutvu Brokerlyga, et saada asjatundlikku juhendamist ja sujuvat teed oma unistuste koju.
Kas sul on veel mõni koduostja kahetsus, millest õppida? Kirjutage need kommentaaridesse.